Jak (ne)projít STK, díl 4.

Jak (ne)projít STK, díl 4.

1.7.2016

Autoklub.cz

Doplnění k aktuálnímu stavu, jak by měla probíhat STK vašeho vozidla (auta i motocyklu), včetně informace o homologaci kufrů na motocyklu.

Ministerstvo dopravy ČR vydalo ve svém věstníku na konci května 2016 Instrukci pro STK č. 4/2016. Co mimo jiné tento dokument přináší?
Instrukce zpřesňuje postup STK a jejich pracovníků při dokumentaci vozidla při technické prohlídce, tedy jakým způsobem provádět fotodokumentaci. Shrňme tedy, že vozidlo je fotografováno z předobočního a zadobočního pohledu, kdy na fotce musí být zřetelná a čitelná registrační značka.
Tyto pohledy pak mají zachycovat opačné strany vozidla. Vozidlo musí mít zatažená okna a zavřená dveře a kapotu. Dále se fotografuje (až 3 snímky) VIN vozidla. Nemá-li vozidlo (do provozu např. do roku 1972) vyraženo výrobní číslo, ale je opatřeno výrobním štítkem, dokumentuje se fotkou tento štítek. Stejně tak technik vyfotí i počitadlo ujeté vzdálenosti.
V případě, že na vozidle nelze vyfotit vaše uvedené identifikátory a stav km a není-li tato skutečnost závadou, technik o tom provede záznam do informační databáze (CIS STK).
Podmínkou, kladenou na provozovatele STK je, aby první snímek vozidla byl pořízen do 5 minut po zahájení technické prohlídky v prostoru kontrolní linky STK. Z toho vyplývá, že nelze provádět focení někde mimo, např. na odstavné ploše (vyjma mobilní STK).
Jaký je standard ukládaných snímků vašeho vozidla do databáz? Fotka velikosti min. 5 MPix, doporučené velikosti fotek jsou 640 x 480 pix, max 128 kB, snímek musí být pořízen do 5 min od zahájení prohlídky (technik se přihlašuje do systému čárovým osobním kódem), v metadatech snímku musí být datum a čas.
V případě evidenční prohlídky se ověřuje shodnost údajů v technickém průkazu a na vozidle a dále stav počítadla ujetých km.

Celý článek naleznete na webu Autoklubu České Republiky

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Jak (ne)projít STK, díl 6.

Jak (ne)projít STK, díl 6.

Ostatní

28.9.2016

Autoklub.cz

0

V našem seriálu, kde se věnujeme jednotlivým celkům motocyklu z pohledu legislativy, která je pro ně předepsaná pro úspěšnou homologaci nebo pro úspěšné schválení při prohlídce na stanici technické kontroly, se dnes věnujeme zpětným zrcátkům.Zrcátko je docela malý díl motocyklu, který však má...

Více

Jak (ne)projít STK, díl 5.

Jak (ne)projít STK, díl 5.

Ostatní

12.8.2016

Autoklub.cz

1

Výfuky motorek. Věčné téma zejména pro majitele sportovních motocyklů i těch, kdo se věnují přestavbám. Ale zasahuje to všechny. Naháče, endura. Mnozí majitelé motorek chtějí mít jiný zvuk svého stroje, chtějí vyladit výkonové parametry, ušetřit hmotnost (původní těžký výfuk chtějí nahradit...

Více

HOWL SEAT premiera Praha

HOWL SEAT premiera Praha

Ostatní

4.8.2016

www.kalup.com

0

Biarritz na Radlické. Motorkářská party roku právě proběhla.

Více

Návod, jak vyždímat z nabídky povinného ručení maximum

Návod, jak vyždímat z nabídky povinného ručení maximum

Ostatní

22.7.2016

PR

Povinné ručení je povinen uzavřít každý provozovatel vozidla. U této zákonné povinnosti platí, že se jedná o rozumnou ochranu před nečekanými výdaji ve formě úhrady škody způsobené někomu jinému. Navíc vás pojistka nemusí zruinovat, stačí si dobře vybrat pojišťovnu. Plusem je i to, že můžete...

Více

Jak (ne)projít STK, díl 3.

Jak (ne)projít STK, díl 3.

Ostatní

2.6.2016

Robert Vacek, Autoklub České republiky

0

Tento díl našeho seriálu určitě přivítají zejména majitelé cestovních endur, nebo obecně cestovatelé,kteří na svých motocyklech potřebují systémy pevných zavazadel nebo při svých cestách mimo civilizacichrání svůj stroj nebo sebe padacími rámy a podobně.

Více

Bleskovky

All Ride Moto Show IV

17.10.2019

All Ride Moto Show IVČTVRTÉ SETKÁNÍ CUSTOMANIAKŮ, KDE BUDOU ZASE PADAT BRADY A VALIT SE BULVY.Výstava unikátních motocyklových přestaveb letos otevře brány na nové adrese v industriálním prostoru Art...

Více

DGR 2018 - Prague, Czech Republic

14.8.2018

DGR 2018 - Prague, Czech RepublicJe nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2018 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic dne...

Více

Motoemotion Festival 2018

7.5.2018

Motoemotion Festival 2018Emoce – Umění – Kreativita – Přátelství – Harmonie.Pět slov vyjadřujících náš cíl, naše přání, naši vizi, festival Motoemotion.

Více

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto Show

20.10.2016

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto ShowStěžejním slovem All Ride Moto Show je CUSTOM. Custom je motorka, ale nepředstavujte si motorku, jakou běžně vídáte na ulici nebo veletrhu. Je to motorka, do které její majitel či...

Více

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016

31.8.2016

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016Je nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2016 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic 25....

Více

Starší bleskovky

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou. SKUTRPORTAL - vše o skútrech.