Návod, jak vyždímat z nabídky povinného ručení maximum

Návod, jak vyždímat z nabídky povinného ručení maximum

22.7.2016

PR

Povinné ručení je povinen uzavřít každý provozovatel vozidla. U této zákonné povinnosti platí, že se jedná o rozumnou ochranu před nečekanými výdaji ve formě úhrady škody způsobené někomu jinému. Navíc vás pojistka nemusí zruinovat, stačí si dobře vybrat pojišťovnu. Plusem je i to, že můžete získat mnoho zajímavých výhod!

Kalkulačka povinného ručení je skvělý pomocník

Abyste si mohli vybrat vhodné a finančně efektivní povinné pojištění vozidla, využijte naši kalkulačku povinného ručení.

Vybírat můžete z následujících druhů vozidel:

 • automobil
 • motocykl
 • nákladní auto
 • ostatní vozidla (autobus, traktor, obytný automobil apod.)

V naší kalkulačce povinného ručení vyplníte pouze několik nezbytných údajů. Většinu z nich budete vědět z hlavy. Technický průkaz můžete potřebovat jenom k uvedení počtu kW motoru, obsahu motoru, celkové hmotnosti vozidla nebo roku jeho výroby.

Po vyplnění kalkulačky získáte srovnání nabídek povinného ručení od mnoha pojišťoven. Díky jeho přehlednosti si můžete vybrat, které je pro vás nejvíce výhodné. Při výběru se neukvapujte a vyhodnoťte si hlavně následující údaje:

 • celková cena povinného ručení
 • pojistné limity (každá pojišťovna má horní hranici pojistného plnění, často jsou nabízeny různé úrovně pojištění a rozdíly jsou značné)
 • asistenční služby (často jsou v rámci povinného pojištění nabízeny zdarma)
 • případná nabídka na nějaké další připojištění (obvykle se jedná o cestovní pojištění nebo proti pokutám)
 • bonusy ve formě různých slevových poukázek
 • další výhody proti konkurenčním nabídkám na povinné ručení

Na základě výše uvedeného je tedy zřejmé, že řídit se pouze výslednou částkou za pojištění nemusí být zcela rozumné. Většina pojišťoven vždy poskytuje nějakou přidanou hodnotu. Záleží tedy na každém majiteli vozidla, co z toho potřebuje a kolik díky těmto výhodám nakonec ušetří.

Jaké sankce vám hrozí bez povinného ručení

Pokud máte stále pochybnosti, jestli povinné ručení vůbec uzavřít, měli byste vědět, co vám hrozí. Vedle často zcela likvidačních výdajů spojených s náhradou různých škod z vlastního rozpočtu se jedná také o riziko pokut.

Pokuty můžou být uplatňovány v této výši:

 • 1 500Kč – 3 000Kč – jedná se o pokutu za nepředložení dokladu o povinném ručení českému policistovi. Tu můžete dostat v případě, že jste sice pojištění uzavřeli, ale doklad nemáte zrovna u sebe nebo jste ho ztratili. Jestliže pokutu zaplatíte na místě, je horní hranice maximálně 1 500Kč.
 • 2 500Kč – 20 000Kč – tato sankce hrozí každému, komu již vypršelo povinné ručení a do 14 dní neuzavřel další. V těchto případech jste povinni vrátit registrační značky a odhlásit vůz z registru vozidel. Nejčastěji k tomu dochází při prodeji vozidla nebo když s ním již nechcete jezdit.
 • 5 000Kč – 40 000Kč – nejvyšší pokuta je udělena v případě, že provozujete vozidlo bez uzavřeného povinného ručení.

Jak vidíte, jedná se o poměrně vysoké sankce. Proto nemá smysl obelhávat zákonem určenou povinnost vozidlo pojistit, zejména když není povinné ručení zase tolik nákladné.

Související články

Jak (ne)projít STK, díl 6.

Jak (ne)projít STK, díl 6.

Ostatní

28.9.2016

Autoklub.cz

0

V našem seriálu, kde se věnujeme jednotlivým celkům motocyklu z pohledu legislativy, která je pro ně předepsaná pro úspěšnou homologaci nebo pro úspěšné schválení při prohlídce na stanici technické kontroly, se dnes věnujeme zpětným zrcátkům.Zrcátko je docela malý díl motocyklu, který však má...

Více

Jak (ne)projít STK, díl 5.

Jak (ne)projít STK, díl 5.

Ostatní

12.8.2016

Autoklub.cz

1

Výfuky motorek. Věčné téma zejména pro majitele sportovních motocyklů i těch, kdo se věnují přestavbám. Ale zasahuje to všechny. Naháče, endura. Mnozí majitelé motorek chtějí mít jiný zvuk svého stroje, chtějí vyladit výkonové parametry, ušetřit hmotnost (původní těžký výfuk chtějí nahradit...

Více

HOWL SEAT premiera Praha

HOWL SEAT premiera Praha

Ostatní

4.8.2016

www.kalup.com

0

Biarritz na Radlické. Motorkářská party roku právě proběhla.

Více

Jak (ne)projít STK, díl 4.

Jak (ne)projít STK, díl 4.

Ostatní

1.7.2016

Autoklub.cz

0

Doplnění k aktuálnímu stavu, jak by měla probíhat STK vašeho vozidla (auta i motocyklu), včetněinformace o homologaci kufrů na motocyklu.

Více

Jak (ne)projít STK, díl 3.

Jak (ne)projít STK, díl 3.

Ostatní

2.6.2016

Robert Vacek, Autoklub České republiky

0

Tento díl našeho seriálu určitě přivítají zejména majitelé cestovních endur, nebo obecně cestovatelé,kteří na svých motocyklech potřebují systémy pevných zavazadel nebo při svých cestách mimo civilizacichrání svůj stroj nebo sebe padacími rámy a podobně.

Více

Bleskovky

All Ride Moto Show IV

17.10.2019

All Ride Moto Show IVČTVRTÉ SETKÁNÍ CUSTOMANIAKŮ, KDE BUDOU ZASE PADAT BRADY A VALIT SE BULVY.Výstava unikátních motocyklových přestaveb letos otevře brány na nové adrese v industriálním prostoru Art...

Více

DGR 2018 - Prague, Czech Republic

14.8.2018

DGR 2018 - Prague, Czech RepublicJe nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2018 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic dne...

Více

Motoemotion Festival 2018

7.5.2018

Motoemotion Festival 2018Emoce – Umění – Kreativita – Přátelství – Harmonie.Pět slov vyjadřujících náš cíl, naše přání, naši vizi, festival Motoemotion.

Více

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto Show

20.10.2016

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto ShowStěžejním slovem All Ride Moto Show je CUSTOM. Custom je motorka, ale nepředstavujte si motorku, jakou běžně vídáte na ulici nebo veletrhu. Je to motorka, do které její majitel či...

Více

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016

31.8.2016

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016Je nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2016 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic 25....

Více

Starší bleskovky

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou. SKUTRPORTAL - vše o skútrech.