FINSTERWALDE HOT ROD DRAGRACE

FINSTERWALDE HOT ROD DRAGRACE

6.9.2011

SIMB

Tak na téhle akci jsem byl letos podruhé a musím říct, že jsem byl opět nadšen, i přes menší počet zúčastněných podařená akce. Na tomto setkání milovníků amerických aut a motocyklů , které se odehrává na bývalém vojenském letišti v severním Německu, bylo opět na co koukat.

Tentokrát jsme vyrazili v silnějším týmu než loni, tedy Záplata, Ten Druhý, Ondřej Hrůza z ČMN a moje maličkost. Lepší dopravní prostředek než Záplatovo Iveco Daily jsme si vybrat nemohli, vešlo se pohodlně úplně všechno včetně 2 motocyklů a spousta místa zbylo. Na místo jsme přijeli v pátek  kolem 9 hodin, zaplatili vstup 20 euro na osobu a ukázalo se že skoro pozdě, všechna dobrá kempovací místa už byla obsazená a jen díky kamarádům Honzům hotrodistům se prostor našel. Rychlé vybalení propriet jako sud piva a pergola a hurá obhlédnout zajímavosti. Už první kroky nás vracejí o desítky let zpět a připadáme si jak v ráji. Všude zaparkované ty nejameričtější káry a motocykly od třicátých let zhruba do sedmdesátých, do toho pestrá směska všech možných povozů, všude kolem korzovacích cest hoří ohně a grily obklopené skupinkami načesaných rockers a vyfintěných pin-up girls. Samozřejmostí a nutností je cruising, takže neustále kolem bublají a pochrchlávají osmiválce a občas zasmrdí spálená guma z nesčetných „donuts“. Míříme k centru zdejšího dění, do hangáru kde se hraje (v pátek bohužel jen reprodukovaná) hudba všech možných stylů ale vždycky je to jen rockabilly a kde jedině se dá koupit pivo za 2,50 Eura. A pak už nastává doba setkání a posezení s přáteli a než člověk probere jen to nejnutnější tak už na východě svítá a je čas jít nabrat síly na hlavní sobotní program.

V sobotu se žádné vyspávání nekoná, nejsme tu kvůli spaní a všudypřítomný rachot motorů nás stejně ihned vyžene ze spacáků. Teprve za světla je vidět jak se někteří nadšenci připravili, káry které před akcí sežraly aspon kilo leštěnky ostře kontrastují s tzv. rat-rody, stroji očesanými až na kost a ponechanými v různém stadiu koroze a dokonce i ohořelé. Snížené střechy, očesané interiéry bez sedaček, drátěná kola a bez vyjímky nadupané véčko vpředu, o to tady běží. Staré spodové motory mají většinou na víku ventilů nápis Offenhauser a to znamená mazec, 200 a víc koní není vyjímka.

Po dopolední prohlídce kempu,který zároven slouží jako depo se přesouváme na dragstrip umístěný na hlavní ranveji. Jede se sprint na 200 metrů, limitem pro start je rok výroby 1962 a letošní novinka,která nakrkla celkem dost čechů – povinnost mít stroj anglické nebo americké provenience. Takže speciálně přivezený Pérak 350 s maximálkou 150 km/h nebo nádherný doutník Honzy z Pardubic s motorem Opel Commodor museli zůstat v depu. Závod začíná kategorií motocyklů a zde převažují Harleye, většinou WLA a WLC, ale s motory vyšponovanými až se to nechce věřit. Poté už najíždějí na start první hot-rody a vidět je v akci je opravdu zážitek, to se musí zažít. Vidět gumovat všechny ty veterány, kterým je 70 let a které pak vystřelí k cíli za jekotu kompresorů, z toho běhá mráz po zádech. Závodníků bylo letos dost, takže se jezdilo skoro celé odpoledne a pořád bylo na co koukat. Jako doplněk sloužil pilot zdejší vyhlídkové Anduly, lehká akrobacie s tímhle monstrem a průlety 15 metrů na ranvejí a depem, to budilo opravdový respekt, prostě Pan pilot.

S nastávajícím šerem zase zaplály ohně a hlavní hangár se začal slušně plnit v očekávání několika živých kapel. Rockabilly je hudba nenáročná takže v podání lokálních borců měla i slušnou úroveň, dojem trochu kazila kvalita aparátu ale to je jen piha na kráse celého výborného večírku. S nastávající nocí se parket zcela zaplnil a spotřeba alkoholu dosáhla neskutečných hodnot, tohle naši sousedé fakt umějí. Před půlnocí se pár borců s nabušenými hot-rody vyprovokovalo navzájem k brutální gumovačce, která se protáhla asi na hodinu a v celém areálu nebylo vidět na krok skrz dým ze spálené gumy – tak to má být a dav se odvděčil ohlušujícím potleskem, prostě povedená koncovka. Pak už jsou stránky kroniky Finsterwalde 2011 polité pivem a nečitelné, ale pro některé jedince párty pokračovala ještě v neděli při našem odjezdu.

Takže shrnutí – výborná akce kterou v čechách zřejmě ještě pár let neuvidíme, náklady cca 1500 kč na víkend včetně jídla a pití, náklady na pohonné hmoty zanedbatelné (z Liberce na sever cca 200 km). Příští rok jedem zas, doufám že tam potkám i Vás!

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

DS Sport - Martin Kopal

DS Sport - Martin Kopal

Reportáže

7.12.2014

Brzda37

0

Dnes jsme se rozhodli vám přiblížit další motorkářskou dílnu, tentokrát patřící Martinu ,,Kopy“ Kopalovi, charizmatickému týpkovi co má za sebou opravdu velké zkušenosti. Tato dílna nese název DS Sport.

Více

Na mušce...Motoservisy-díl 2.

Na mušce...Motoservisy-díl 2.

Reportáže

16.7.2014

Brzda37

0

O nové pobočce Ducati v Mladé Boleslavi pod názvem Rossomoto se už ví. Nějaké články motorkářskými periodiky proběhly, jelikož i mezi motorkáři se dobré zprávy šíří rychle není tu moc co představovat. My jsme se ale rozhodli se na ně podívat trochu jinak a paní spolumajitelku, Lindu Lumpeovou...

Více

Na mušce...Motoservisy-díl 1.

Na mušce...Motoservisy-díl 1.

Reportáže

8.7.2014

Brzda37

0

Vzhledem k tomu, že servis navštíví většina z nás, rozhodli jsme se udělat krátký seriál reportáží o servisech a o lidech, kteří nejsou vždy vidět, ale o naše motorky se starají.

Více

Brno Classic Grand Prix

Brno Classic Grand Prix

Reportáže

9.5.2013

Zákryš

0

Ve dnech 3.-5.5.2013 hostil Masarykův okruh v Brně akci zvanou Brno Classic Grand Prix / HistoCup. Účelem akce bylo připomenout slavnou éru původního Masarykova okruhu, který dlouhé roky hostil evropský šampionát cestovních vozů a formulí.

Více

1. Medvědův memoriál 2012 (Černý Důl)

1. Medvědův memoriál 2012 (Černý Důl)

Reportáže

28.8.2012

Redakce CRC

0

Letošní 2. ročník Krknošského srazu Café Racer Clubu byl poznamenán tragickou nehodou spoluzakládajícího člena klubu Slávka "Medvěda" Musílka. Sraz začínal právě v den jeho posledního rozloučení, kde naši zástupci předali za klub věnec. V upomínku na nezapomenutelného člověka, jakým Slávek byl...

Více

Bleskovky

All Ride Moto Show IV

17.10.2019

All Ride Moto Show IVČTVRTÉ SETKÁNÍ CUSTOMANIAKŮ, KDE BUDOU ZASE PADAT BRADY A VALIT SE BULVY.Výstava unikátních motocyklových přestaveb letos otevře brány na nové adrese v industriálním prostoru Art...

Více

DGR 2018 - Prague, Czech Republic

14.8.2018

DGR 2018 - Prague, Czech RepublicJe nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2018 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic dne...

Více

Motoemotion Festival 2018

7.5.2018

Motoemotion Festival 2018Emoce – Umění – Kreativita – Přátelství – Harmonie.Pět slov vyjadřujících náš cíl, naše přání, naši vizi, festival Motoemotion.

Více

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto Show

20.10.2016

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto ShowStěžejním slovem All Ride Moto Show je CUSTOM. Custom je motorka, ale nepředstavujte si motorku, jakou běžně vídáte na ulici nebo veletrhu. Je to motorka, do které její majitel či...

Více

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016

31.8.2016

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016Je nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2016 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic 25....

Více

Starší bleskovky

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou. SKUTRPORTAL - vše o skútrech.