Kawasaki GT550 Café Racer

Kawasaki GT550 Café Racer

6.10.2016

Redakce CRC

Je krásný jarní den. Jedu po dálnici směr Brno, podívat se na jednu motorku, a najednou zazvoní telefon. V telefonu se ozve muž a povídá: „Viděl jsem na internetu vaši přestavbu a chtěl bych, abyste mi také postavili motorku.“ Řekli jsme si, že si zavoláme později a dohodneme podrobnosti.

Po několika dnech se opět ozval a popisoval, že by chtěl výraznou a zajímavou motorku, která by se mimo jiné dala využít pro reklamní účely jeho společnosti Heavytech která se zabývá distribucí strojní techniky. Nakonec jsme se domluvili, že si pod naší kontrolou a pomocí zakoupí vlastní motorku. Nakoupí doplňky a díly podle našeho společného návrhu, které jsou potřeba k tomu, abychom se mohli pustit do práce.
Dovezl nám motocykl Kawasaki GT550 z roku 1990. Na první pohled se zdálo, že se z ní dá udělat Cafe Racer mávnutím rukou. Při rozebírání motorky nám začalo docházet, že to až tak snadné nebude. Bylo potřeba rám zásadně upravit a převařit i úchyt nádrže. Tak jsme vzali do ruky flexu a začali řezat do rámu. Vyřezalo se toho poměrně hodně. Svařování se zhostil kamarád, který má zámečnickou firmu a spolupracoval s námi i na předchozí přestavbě.
Po dokončení úpravy rámu bylo potřeba vše řádně očistit, zabrousit a doladit všechny detaily před nástřikem barvy. Co se týče lakování, tak jsme zvolili podobnou variantu, jako u první přestavby, tudíž černý lesklý rám a černá matná kola, motor a výfuky.
Potom přišla na řadu výroba sedla s bobkem. Jelikož zákazník chtěl zachovat dvoumístnou variantu, která je samozřejmě nutná i pro bezproblémovou technickou ale zároveň jsme chtěli zachovat styl jednosedadlového Cafe Raceru. Tak jsme vymysleli variabilní řešení v podobě snadno odnímatelného laminátového překrytu sedla s tím, že stupačky dostane majitel v krabici k motorce a může si je na motorku kdykoliv snadno přimontovat jediným šroubem. Sedlo je vyrobeno z hliníkového korpusu, na který je zespodu přinýtovaná polyesterová deska, do které se snadno přichytí potah sedla. Ten si zákazník vybral ve světle hnědé barvě.
Lakování karosářských dílů, jako je nádrž, přední blatník a překryt sedla, je na přání zákazníka proveden v barvě Colonial Blue.
Jelikož jsme přestavbu od začátku pojali trochu moderně, dostal motocykl velké přední světlo s čirou optikou, úzké zadní LED světlo a kvalitní hliníkové LED blinkry v retro vzhledu. Řídítka jsou Racingová CNC osazená soudkovými gripy Biltwell a na jejich koncích jsou zasazená zrcátka Highsider. Mezi řídítky dominují fantastické budíky Daytona Velona.
Plán byl takový, že přestavbu stihneme dokončit někdy v polovině léta, ale některé nečekané komplikace nám termín posunuli až na září.
Teď už motorka dělá radost svému majiteli a my už pracujeme na novém projektu, který bychom rádi stihli dokončit přes zimu.
Tak nám držte palce, a pokud se vše povede, tak o nás určitě opět uslyšíte.

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

BMW R80 Bobber

BMW R80 Bobber

Stavby a přestavby

7.6.2023

Redakce CRC

0

Klasika ktorá nesklame - old school style v novom šate.

Více

BMW K100

BMW K100

Stavby a přestavby

23.11.2022

Redakce CRC

0

Kedysi som rád chodil po šrotoviskách, vyberal som staré zhrdzavené vraky a snažil som sa zistiť, že medzi hektármi kovu je potrebná časť. Ale pravdupovediac, často ste skončili tak, že ste išli domov s kopou haraburdia, ktoré ste nepotrebovali, a bez jedinej veci, po ktorej ste skutočne túžili....

Více

Honda CX 500 Café Racer

Honda CX 500 Café Racer

Stavby a přestavby

29.8.2019

Ján Kubaščík

2

Bahenní pumpa Honda CX 500 r.v.1980, tahle volba padla z důvodu rozhodnutí si postavit znovu cafe racer. Koupena nepojízdná, s neorigo sedlem, natřená stětcem, ale vlezla do krátkého Caddy.

Více

Honda CX500 Parallel Garage

Honda CX500 Parallel Garage

Stavby a přestavby

26.5.2016

René Müller

3

Nikdy se mi nelíbily motorky, které jezdí po silnicích. Nic mi neříkaly, nijak mě nepřitahovaly a už vůbec bych žádnou z nich nechtěl vlastnit. Až do jednoho dne. Díval jsem se na video, ve kterém se mihla stará Honda CB550. Nebyla moc přestavěná, ale stačilo to natolik abych v okamžiku začal...

Více

Triumph Bonneville 900

Triumph Bonneville 900

Stavby a přestavby

19.2.2015

Brzda37

1

Triumph Bonneville 900 - stavba od DS Sport Martin Kopal.

Více

Bleskovky

All Ride Moto Show IV

17.10.2019

All Ride Moto Show IVČTVRTÉ SETKÁNÍ CUSTOMANIAKŮ, KDE BUDOU ZASE PADAT BRADY A VALIT SE BULVY.Výstava unikátních motocyklových přestaveb letos otevře brány na nové adrese v industriálním prostoru Art...

Více

DGR 2018 - Prague, Czech Republic

14.8.2018

DGR 2018 - Prague, Czech RepublicJe nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2018 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic dne...

Více

Motoemotion Festival 2018

7.5.2018

Motoemotion Festival 2018Emoce – Umění – Kreativita – Přátelství – Harmonie.Pět slov vyjadřujících náš cíl, naše přání, naši vizi, festival Motoemotion.

Více

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto Show

20.10.2016

Provoz Továrny zahájí výstava All Ride Moto ShowStěžejním slovem All Ride Moto Show je CUSTOM. Custom je motorka, ale nepředstavujte si motorku, jakou běžně vídáte na ulici nebo veletrhu. Je to motorka, do které její majitel či...

Více

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016

31.8.2016

Gentleman's Ride Prague (DGR) 2016Je nám velkou ctí vás pozvat na letošní Gentleman’s Ride 2016 v Praze! Takže se nezapomeňte slušně voháknout, vyleštit mašiny a vyrazit s ostatními gentlemany do pražských ulic 25....

Více

Starší bleskovky

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou. SKUTRPORTAL - vše o skútrech.